Szanowni Państwo,

Ministerstwo Finansów w opublikowanym 12 stycznia 2021 r. komunikacie wejście w życie nowych przepisów dotyczących ulgi 1 stycznia 2021 r. oznacza, że limit odliczenia ulgi abolicyjnej ma zastosowanie do dochodów osiąganych od początku 2021 r. Oznacza to, że limit będzie więc stosowany dopiero na etapie rozliczenia rocznego za 2021 r., czyli w 2022 r. Stąd podatnicy zastosują ograniczoną ulgę abolicyjną w rozliczeniach składanych do końca kwietnia 2022 r.

Oznacza to, że w rozliczeniu dochodów za rok 2020 obywatele Polscy zarabiający za granicą będą mogli skorzystać z ulgi abolicyjnej w pełnej wysokości. Dzięki temu nawet w przypadku braku możliwości udowodnienia, że centrum interesów życiowych znajduje się poza Polską podatek do zapłaty w ojczyźnie będzie dużo mniej dotkliwy.

Niemniej już przychody osiągnięte w roku 2021 z tej ulgi nie skorzystają. Wtedy pomocne wciąż będzie nasze kompendium przygotowane dla Państwa po kliknięci w link tutaj lub baner. Zachęcam do skorzystania z naszej oferty. Udowodniając gdzie znajduje się Państwa centrum interesów życiowych już teraz zabezpieczycie się przed zapłatą podatku w Polsce za rok 2021.

Zapraszam serdecznie,

Tomasz Wiszenko,