Moje uszanowanie drodzy Państwo. Dziś chciałbym poinformować o obowiązkach dotyczących środowiska naturalnego jakie już od dawna spoczywają na przedsiębiorcach, a których do tej pory większość z Nas nie realizowała. Mowa tutaj o tzw. opłacie środowiskowej, rejestrze KOBiZE czyli Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami oraz BDO - Baza Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami. Ustawodawca obowiązki te obarczył oczywiście odpowiedzialnością karną lub/i finansową a informację na ten temat znajdziecie Państwo na samym dole poniższej tabeli. Dodatkowo dla szybkiego uzmysłowienia czy obowiązek istnieje nadmienię tylko, iż używanie samochodu, kotła grzewczego czy farb lub rozpuszczalników przy produkcji w firmie, generuje obowiązki wobec środowiska.

My natomiast jako Biuro Rachunkowe mamy przyjemność zaoferować Państwu, naszym klientom jak i wszystkim zainteresowanym, najłatwiejszy sposób na wywiązanie się z tych obowiązków. Na podstawie dokumentów dostarczonych do nas, co miesiąc, w ramach księgowości, jesteśmy
w stanie ewidencjonować wielkości potrzebne do spełnienia każdego zobowiązania środowiskowego bez Państwa udziału.

Oferujemy również kontakt e-mail, telefoniczny oraz osobisty z naszym specjalistą w przypadku kart przekazania odpadów i ich ewidencji. Szkolimy jak dokonywać niezbędnych czynności w momencie przekazywania odpadów.
Ostatecznie na podstawie prowadzonej przez nas ewidencji składamy w Państwa imieniu odpowiednie sprawozdania z tytułu korzystania ze środowiska, wyliczamy opłaty a w razie kontroli reprezentujemy przed organami państwowymi.

Poniżej w tabeli znajdą Państwo kompleksową i możliwie najkrótszą informację na temat spoczywających obowiązków. Na jej podstawie proszę zweryfikować czy są Państwo zobligowani do ich spełnienia.

Zainteresowanych współpracą zapraszamy do bezpośredniego kontaktu pod numerem telefonu 664 764 414. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy ewentualne wątpliwości.

Więcej również na stornach rządowych: Opłata środowiskowa/KOBiZE oraz BDO