Księgowość Białystok

Zapraszamy do współpracy wszystkich świadomie wymagających więcej w kwestii księgowości. Ceny w naszym biurze są wyższe niż u konkurencji, ponieważ wierzymy, że tylko dzięki zadowolonym, docenionym i odpowiednio wynagradzanym pracownikom możemy zagwarantować najlepszą jakoś usług,

Księgowość dla Twojej firmy

Biuro Rachunkowe Malinowska & Wiszenko to od 1991 roku najlepsze rozwiązanie w zakresie księgowości dla Twojej działalności gospodarczej. Biuro Rachunkowe obsługuje w pełnym zakresie małe i średnie firmy. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kontaktach z urzędami i instytucjami państwowymi. Pozwala nam to efektywnie reprezentować naszych klientów we wszelkiego rodzaju sprawach urzędowych. Fachowa księgowość połączona z doskonałą znajomością lokalnego systemu obsługi podmiotów gospodarczych to atuty, które nas wyróżniają. Nasza lokalizacja z bardzo dużym parkingiem, niespełna 2 minuty drogi od centrum miasta, idealnie wpasuje się w napięty grafik przedsiębiorcy.

Oferujemy:

  • indywidualne podejście do każdego rodzaju działalności
  • informacje na temat działalności nierejestrowej
  • bezpłatną pomoc w rejestracji działalności w CEiDG i rejestracji do VAT
  • aktualną wiedzę na temat zmieniających się przepisów podatkowych
  • obsługę w języku angielskim i hiszpańskim
  • możliwość przesyłania dokumentów on-line
  • przygotowywanie standardowych umów o pracę, zlecenia i o dzieło
  • opracowanie modeli możliwych sytuacji podatkowych
  • pełną obsługę działań typu Tarcza Antykryzysowa
  • doradztwo w wyborze programów do wystawiania faktur czy magazynowych
  • szybką informację zwrotną  - telefoniczną, e-mail, Messenger, WahtsApp
  • newsletter z priorytetowymi i wymagającymi wdrożenia zmianami podatkowymi bezpośrednio na e-mail oraz Facebook i strona www

Najwyższa jakość usług, dzięki szkoleniom i poszerzaniu wiedzy z zakresu prawa podatkowego to dla Ciebie gwarancja bezpieczeństwa prowadzonej działalności. W naszym biurze organizujemy prace tak by maksymalnie oszczędzać Twój cenny czas.

Księgowość Białystok, Warszawa, Gdańsk, Piotrków Trybunalski działamy na terenie całego kraju.

Jesteśmy w stanie prowadzić nawet najbardziej nietypowe działania związane z prowadzoną przez Ciebie działalnością gospodarczą.

Księgowość w naszym Biurze prowadzimy na profesjonalnych systemach księgowo-kadrowych i kalkulacyjnych. Dbamy o ich aktualizację.

Rozliczenie dochodów zagranicznych z krajów UE, USA, Kanady i innych

Zapraszamy wszystkich, którzy pracowali, otrzymywali renty, emerytury lub osiągali jakiekolwiek inne dochody w państwach członkowskich Unii Europejskiej a także w USA czy Kanadzie.
Specjalizujemy się w rozliczaniu dochodów osiągniętych w nawet najodleglejszych krajach świata takich jak Hong Kong, Japonia, Uzbekistan, Sri Lanka, Brazylia i inne.
Weryfikujemy poprawność i zasady już dokonanego rozliczenia. Oferujemy możliwą w majestacie prawa podatkowego korektę w celu zoptymalizowania wartości podatku do zapłaty lub zwrotu. Przeglądamy i weryfikujemy wszystkie możliwe do zastosowania ulgi podatkowe.

Jesteśmy w stanie zająć się najbardziej skomplikowanym rozliczeniem zagranicznych dochodów w Polsce.

Jak wygląda proces rozliczenia dochodów zagranicznych w Polsce? To proste.

Możesz wybrać jedną z opcji:

1. Rozliczenie on line, korzystając z naszego formularza.

2. Rozlicznie osobiste w naszym biurze.

W obu przypadkach potrzebne będą:

  • dokumenty potwierdzające zarobki zagraniczne Jaaropgaaf, Lohnsteuerbescheinigung, Fishe, P45 lub P60 i inne w zależności od kraju w jakim osiągane były dochody
  • wyszczególnienie okresu pracy za granicą (od dnia do dnia) dla każdego z wyżej wymienionych dokumentów
  • PIT polski roczny za rok poprzedni (wtedy będziemy w stanie wysłać rozliczany PIT do Urzędu Skarbowego elektronicznie)
  • dodatkowo (o ile nie zostały ujęte w PIT za lata poprzednie) informacje na temat wszelkich ulg i odliczeń
  • Twój numer telefonu

I to wszystko. Następnie należy dokumenty wysłać za pomocą formularza lub dostarczyć do nas. My skontaktujemy się z Tobą w celu potwierdzenia i doprecyzowania ewentualnych szczegółów.

Po rozliczeniu zanim wyślemy PIT do Urzędu Skarbowego skontaktujemy się z Tobą. Podamy wartość zwrotu lub podatku do dopłaty. Wtedy ostatecznie zdecydujesz czy chcesz by Twój PIT został złożony.

W końcowym etapie, już po wysłaniu PIT i otrzymaniu UPO (Urzędowego Potwierdzenia Odbioru), wydrukujemy jego wersję papierową lub zapiszemy zeznanie w formie PDF. Będziesz mógł PIT odebrać osobiście lub otrzymasz e-mail gdzie znajdziesz PIT i UPO w formacie PDF.
Uwaga. Przekazany Tobie, bez względu na formę, egzemplarz PIT i UPO jest jedynym egzemplarzem tego dokumentu. Nie przechowujemy Twojego PIT ani innych Twoich danych w żadnej formie aby być w zgodzie z RODO.

Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego 512 260 078.

Pośredniczymy w kontakcie z holenderskim Belastingdienst.

Posiadamy kilkuletnie doświadczenie w rozwiązywaniu spraw podatkowych naszych klientów. Rozwiązujemy konkretne problemy dotyczące zwrotów i zapłaty podatków. Przygotowujemy pisma odwoławcze od decyzji podatkowej.

BELASTINGDIENST

Obsługujemy formalności związane z:

  • rozliczeniem podatku w Holandii
  • weryfikacją aktualnych i zaległych zobowiązań podatkowych
  • przygotowaniem pism odwoławczych dotyczących kar
  • zapłatą i uregulowaniem podatku dochodowego
  • opracowaniem pism wyjaśniających okoliczności błędnego lub nieprawidłowego rozliczenia podatkowego
  • jesteśmy w stanie zająć się najbardziej skomplikowanym zagadnieniem z jakim do nas przyjdziesz - zadzwoń 512 260 078

 

Pośredniczymy w kontaktach z Social Security Administration w USA.

Posiadamy kilkuletnie doświadczenie w kontaktach z Social Security Administration. Rozliczamy podatek w Polsce z uwzględnieniem emerytur i rent zarówno tych wypłacanych przez SSA na konto w USA jak i tych przekazywanych przez wybrany polski bank.

Social Security Administration USA

Obsługujemy formalności związane z:

  • rozliczeniem podatku z rent i emerytur z USA
  • weryfikacją aktualnych i zaległych zobowiązań podatkowych
  • przygotowaniem pism odwoławczych i wyjaśniających
  • wyjaśnieniem kwestii opodatkowania emerytury z USA
  • zmianą miejsca opodatkowania emerytury USA - PL
  • innymi nurtującymi Cie kwestiami
  • jesteśmy w stanie zająć się najbardziej skomplikowanym zagadnieniem z jakim do nas przyjdziesz - zadzwoń 512 260 078

Klienci

Pośredniczymy w kontakcie z angielskim HM Revenue & Customs

Posiadamy kilkuletnie doświadczenie w kontaktach z Angielskim HM Revenue & Customs.

HM Revenue & Customs

Obsługujemy formalności związane z:

  • wyrejestrowaniem z ubezpieczeń społecznych w Wielkiej Brytanii (National Insurance)
  • weryfikacją okresu składkowego
  • zamknięciem działalności prowadzonej na zasadach Self Employed
  • rozliczeniem rocznym i końcowym Self Assesment
  • zapłatą podatków Paying HMRC
  • uzyskaniem zwrotu nadpłaty podatku dochodowego w Wielkiej Brytanii
  • zweryfikowaniem formalności jakie pozostały do dopełnienia po opuszczeniu Wielkiej Brytanii
  • wnioskami o emeryturę i rentę

Chcesz wiedzieć więcej - skontaktuj się z nami 512 260 078.

Pośredniczymy w kontakcie z niemieckim SOKA-BAU.

Posiadamy kilkuletnie doświadczenie w kontaktach z Niemieckim SOKA-BAU.

SOKA-BAU

Obsługujemy formalności związane z:

  • uzyskaniem ekwiwalentu za niewykorzystany urlop
  • uzyskaniem odszkodowania za niewykorzystany urlop
  • załatwieniu formalności w przypadku śmierci pracownika
  • uzyskaniu informacji lub załatwieniu wszystkich spraw związanych urlopami w Niemczech

Chcesz wiedzieć więcej - skontaktuj się z nami 512 260 078.